Cantik keajaiban Cina - kentang "Kiranda": perihalan pelbagai dan gambar

Loading...

"Kiranda", yang juga dikenali sebagai Keajaiban Cina, adalah pelbagai jenis kentang goreng yang sangat baik, sesuai untuk kawasan yang mempunyai musim panas yang panas. Umbi tumbuh dengan cepat, produktiviti dikehendaki walaupun tukang kebun yang tidak berpengalaman.

Kentang tidak disenaraikan dalam daftar negeri, tetapi terkenal di kalangan amatur dengan sukarela bertukar-tukar bahan benih. Ketahui semua tentang varieti kentang Kiranda - gambar, penerangan dan cadangan mengenai teknologi pertanian.

Kentang "Kiranda": penerangan pelbagai dan gambar

Nama GredKiranda
Ciri umumPelbagai jenis dengan ubi yang sangat besar, tahan terhadap kemarau, di kawasan panas memberikan dua tanaman setiap musim
Tempoh kehamilan50 hari
Kandungan kanji12-16%
Massa ubi komersial200-250 gr
Bilangan ubi di belukar20-30
Hasil115-320 c / ha
Kualiti penggunarasa biasa, sedikit rebus lembut, sesuai untuk menggoreng, salad dan sup, tidak gelap
Keberanian95%
Warna kulitkuning
Warna pulpakuning muda
Kawasan yang semakin meningkatmana-mana tanah dan iklim
Rintangan penyakitKepelbagaian ini tahan terhadap kanser, nematoda, kudung dan virus, lemah mudah terdedah kepada penyakit hama
Ciri-ciri berkembanglebih baik percambahan dan penyiraman tambahan, dalam haba mungkin tidak berkembang
Pemulatidak diketahui, dipercayai dari China, mungkin GMO

Pelengkap ciri-ciri kentang "Kiranda" gambar:

Ciri-ciri akar

Kentang "Kiranda" merujuk kepada jenis meja hebat. Tumbuh ubi dalam 50 hari selepas pembasmian. Keadaan sedemikian sangat sesuai untuk kawasan selatan. Apabila betul dikeringkan, ubi yang dikumpul disimpan dengan baik.

Sekelompok saiz sederhana, sederhana, luas pembentukan jisim hijau rata-rata. Daunnya hijau gelap, sederhana, sederhana, dengan tepi sedikit ikal dan vein yang jelas ditandakan. Corolla itu padat, dipasang dari bunga ungu muda yang besar. Bunga yang kecil pada musim panas yang sangat panas, corolla tidak boleh terbentukIni tidak menjejaskan pengikat ubi. Pembentukan Berry adalah rendah.

Sistem akar sangat berkuasa, sekurang-kurangnya 20 kentang dibentuk di bawah setiap belukar. Sebatang semut yang produktif dapat menghasilkan 30 akar berukuran akar padat.

Keanehan varieti kentang awal "Kiranda" - keupayaan untuk mengubah kualiti bergantung kepada zon iklim dan keadaan yang semakin meningkat. Daging berubah warna dari krim menjadi kuning, kulitnya mungkin lebih padat atau sangat nipis. Pada tanah yang subur, ubi menjadi besar dan bahkan, pada golongan miskin mereka menjadi cetek, berubah bentuk.

Isih sedikit terdedah kepada penyakit. Dia tidak terjejas oleh kanser kentang, nematod kanser emas, kudung biasa. Tubers menunjukkan ketahanan yang baik terhadap virus dan penyakit kulat, jarang mengalami hama atau fusarium, walaupun sesetengah racun kulat mungkin diperlukan.

"Kiranda" mempunyai rasa yang menyenangkan dan seimbang. Ubi tidak kering, tidak berair, pulpa berwarna kuning lembut tidak gelap apabila memotong dan memasak. Kandungan kanji moderat tidak membenarkan kentang mendidih lembut, akar boleh digoreng, direbus, disumbat, dibakar, dan dimasak dalam lemak dalam.

Isih sesuai untuk penyediaan industri produk separuh siap: kentang goreng beku, campuran sayur-sayuran atau sup sos.

Asal

Varieti kentang Kiranda mempunyai sejarah yang luar biasa. Kumpulan pertama ubi diperkenalkan ke Ukraine pada tahun 1993. Kerja pembiakan yang dirancang untuk bidang eksperimen di rantau Donetsk,Pemula adalah syarikat Cina yang besar.

Walau bagaimanapun, projek itu tidak berhasil, orang Cina meninggalkan dan meninggalkan ladang dengan bahan yang disemai. Sebahagian daripada kentang dituai oleh ahli sains kentang tempatan.

Ubi yang ditanam menghasilkan hasil tuaian yang banyak, yang menjadi asas bagi pelbagai masa depan Kiranda. Nama varietas itu ialah nama Cina Awal Davydova (dengan nama saintis yang mengambil kajian mengenai kentang).

Isih tidak menerima pengiktirafan rasmi, ia tidak termasuk dalam pendaftaran negeri. Walau bagaimanapun, kentang meluas di kalangan petani dan tukang kebun amatur. Mereka secara aktif menukar bahan benih, meneruskan perarakan kemenangan Kiranda melalui ladang-ladang dan sayur-sayuran di negara-negara yang berbeza.

Sesuai untuk ladang dan ladang swasta, adalah baik untuk menjual atau memasak pelbagai hidangan. Penanaman yang disyorkan di kawasan dengan musim panas yang panas dan kering. Kentang yang popular di selatan Ukraine dan di Wilayah Krasnodar.

Kekuatan dan kelemahan

Kelebihan utama dari pelbagai termasuk:

  • rasanya sayuran akar;
  • hasil yang tinggi;
  • pematangan sangat awal;
  • toleransi haba dan kemarau;
  • toleransi kepada keadaan cuaca buruk;
  • mendarat di tanah miskin atau tanah liat;
  • bahan benih tidak merosot;
  • rintangan kepada penyakit yang paling biasa;
  • penuaian disimpan dengan baik.

Kelemahannya termasuk umbi tidak sekata. Di bawah semak belukar, di samping cantik dan juga kentang, masak untuk tumbuh berbukit atau kecil.

Produktiviti adalah salah satu petunjuk utama untuk kentang yang semakin meningkat. Bandingkan ciri ini pelbagai Kiranda dengan jenis lain:

Nama GredHasil
Gala400 kg / ha
Grenada600 kg / ha
Inovator320-330 c / ha
Melody180-640 c / ha
Tuan rumah180-380 c / ha
Artemis230-350 c / ha
Ariel220-490 c / ha
Vektor670 c / ha
Mozart200-330 c / ha
Borovichok200-250 peratus / ha

Ciri-ciri berkembang

Kentang tanah pada bulan AprilPada masa ini, tanah menyimpan bekalan lembapan yang mencukupi. Shrubs ditempatkan pada jarak 30-35 cm dengan jarak 75 sentimeter. Humus atau abu kayu boleh diuraikan ke dalam lubang.

Untuk musim yang anda perlukan 2-3 kali penanaman spud, membentuk rabung yang tinggi. Mulching antara barisan akan menjimatkan anda dari rumpai.

Untuk meningkatkan hasil pengairan titisan yang disyorkan. Jika tidak, adalah dinasihatkan untuk menyiram penanaman 1-2 kali dengan cara yang biasa. Anda boleh meningkatkan hasil dengan baja, sebaiknya organik.Mullein mencairkan atau najis burung yang sesuai. Untuk maklumat tentang kapan dan bagaimana untuk menyuburkan kentang, bagaimana untuk memberi makan semasa penanaman, baca dalam artikel berasingan.

Kami juga memberi maklumat berguna kepada anda mengenai cara lain untuk mengembangkan kentang: teknologi Belanda, serta dalam tong dan beg.

Apabila menuai adalah untuk memberi tumpuan kepada keadaan puncak. Sebaik sahaja ia mula layu, sudah tiba masanya untuk menggali ubi. Beberapa hari sebelum penuaian semua sayur-sayuran dianjurkan untuk dipotong.

Setelah menggali, kentang dikeringkan dengan baik di sempadan atau di bawah kanopi. Tanaman yang dituai disusun, walaupun ubi bersaiz sederhana diisih untuk penanaman selanjutnya. Bahan benih tidak mengalami degenerasi, kemas kini tidak mengambil masa bertahun-tahun.

Jadual di bawah menunjukkan indikator ciri-ciri seperti berat umbi dan peratusan ungkapan kualiti penyimpanan kentang dari pelbagai jenis, untuk perbandingan:

Nama GredMassa ubi komoditi (gram)Keberanian
Sifra110-15094%
Serpanok85-14594%
Lady Claire85-11095%
Veneta67-9587%
Lorch90-12096%
Tuan rumah100-18095%
Labella80-10098%
Riviera100-18094%

Menyimpan kentang tidak termasuk sebarang aktiviti rumit.Perlu ingat peraturan penyimpanan di musim sejuk, pilih tempat dan ingat masa.

Penyakit dan perosak

Pelbagai kentang "Kiranda" dilindungi daripada pelbagai penyakit berbahaya: kanser kentang, nematod kanser emas, kudung biasa, vertikilliasis, Alternaria, pelbagai bakteria dan virus. Pembesaran awal membolehkan anda menuai untuk wabak besar-besaran penyakit lebat. Dalam langkah pencegahan, penanaman boleh dirawat sekali dengan mana-mana ubat yang mengandungi tembaga.

Di iklim panas, puncak kentang dipengaruhi oleh aphids, hama labah-labah. Umbi boleh diserang dengan klik kumbang. Untuk memastikan keselamatan penanaman akan dapat berpakaian benih dan rawatan tanah preplant dengan insektisida. Perlindungan yang baik terhadap perosak akan menjadi abu kayu, yang dimasukkan ke dalam telaga.

Juga di laman web kami, anda akan dapati banyak maklumat yang berguna mengenai perosak seperti kumbang kentang Colorado.

Baca semua cara untuk mengatasinya.

"Kiranda" - yang sebenar mencari sebahagian besar kawasan selatan. Pelbagai toleransi haba dan kemarau, tanpa mengurangkan hasil, walaupun pada tanah yang miskin. Bahan benih untuk penanaman berikutnya boleh dipungut secara berasingan, menjimatkan pembelian.

Loading...