Ultra Farmer kentang "Petani": penerangan pelbagai, gambar, ciri-ciri terperinci

Loading...

Pelbagai kentang "Petani" merujuk kepada jenis awal, produktif dan bersahaja. Ia disyorkan untuk penanaman di kebanyakan zon iklim, ubi-ubarnya tumbuh cantik, walaupun dan agak besar. Pengguna menandakan rasa hebat mereka dan kemungkinan penyimpanan jangka panjang.

Dalam artikel ini anda akan dapati penerangan terperinci tentang pelbagai Peladang, ciri-cirinya. Anda juga akan berkenalan dengan keanehan penanaman dan melihat bagaimana ia kelihatan dalam foto.

Penerangan akar

Nama GredPetani
Ciri umumsangat kuat, tahan degenerasi
Tempoh kehamilan40-60 hari
Kandungan kanji9-12%
Massa ubi komersial90-110 gr
Bilangan ubi di belukar10-15
Hasil200-230 c / ha
Kualiti penggunaRasa yang baik, tidak mendidih lembut, sesuai untuk menggoreng dan memakan makanan
Keberanian95%
Warna kulitkuning
Warna pulpakuning muda
Kawasan yang semakin meningkatiklim bawahan kontinental mendadak
Rintangan penyakittahan terhadap kanser kentang, nematoda sista keemasan, virus, hujung larut; rawatan dari kumbang kentang Colorado adalah perlu
Ciri-ciri berkembangboleh ditanam dari biji, suka menyiram dan membaja

Ciri-ciri

Kentang "Petani" mempunyai ciri-ciri berikut: merujuk kepada jadual awal, musim yang semakin meningkat adalah 50-60 hari. Di bawah keadaan cuaca yang menggalakkan, pematangan akan lebih awal, ubi matang matang boleh dituai 40 hari selepas penanaman.

Hasil yang tinggi, dari 1 hektar menerima lebih daripada 200 peratus kentang terpilih. Tumbuh-tumbuhan yang sangat baik disimpan, yang membuat mereka sesuai untuk dijual atau pengangkutan.

Pelbagai jenis degenerasi tahan, ubi untuk penanaman berikutnya boleh dikumpulkan secara bebas. Kemas kini tidak diperlukan untuk 5-6 tahun. Sekiranya dikehendaki, kentang boleh disebarkan melalui benih, pada tahun pertama panen akan menjadi kecil, tetapi kemudian ia akan mencapai tahap yang baik.

Bush adalah sederhana dalam saiz, tegak, jenis perantaraan, cawangan tidak menyebarkan. Pembentukan jisim hijau adalah purata. Daunnya cerah hijau, bersaiz sederhana, dengan tepi yang beralun lemah dan urat jelas dikesan. Corolla adalah padat, berkumpul dari bunga putih yang besar. Beri boleh dikatakan tidak terikat. Semenanjung itu mengekalkan sayur-sayuran dan bunga berair untuk masa yang lama.Sistem akar berkuasa, 10-15 kentang besar dibentuk di bawah setiap belukar. Jumlah barangan yang tidak kompetitif adalah minimum.

Menjaga kentang adalah mudah. Ubi besar dipilih untuk ditanam; selepas percambahan, mereka boleh dipotong menjadi segmen, yang akan menyelamatkan benih. Pelbagai ini lebih suka tanah subur cahaya, berdasarkan tanah hitam atau pasir, pengerukan yang kerap dan penyiraman sederhana. Meningkatkan produktiviti boleh mineral atau pembajaan organik.

Pelbagai dilindungi dari banyak penyakit berbahaya pada malam hari. Ia boleh dikatakan tidak terjejas oleh kanser kentang, nematoda kista emas, virus dan kulat. Kematangan awal melindungi penanaman dari hama lewat.

"Petani" - kentang yang sangat lazatsesuai untuk penyediaan pelbagai hidangan. Kandungan rendah kanji tidak membenarkan ubi-ubi dibelah, dan mereka tidak menjadi gelap semasa memotong.

Kentang boleh dimasak, digoreng, dibakar atau disumbat. Kandungan kalori ubi adalah sederhana, yang membolehkan kami mengesyorkan pelbagai untuk pemakanan pemakanan. Adalah mungkin untuk menyediakan produk separuh siap untuk dijual: kepingan beku kentang goreng, pembungkus sup, campuran sayur-sayuran beku (bersama-sama dengan wortel, bit, kubis, bawang dan lada bel)

Di dalam jadual, anda dapat melihat hasil lain jenis kentang yang sangat awal:

Nama GredHasil
PetaniDari 1 hektar menerima lebih daripada 200 orang.
JuvelDari 1 hektar, anda boleh mengumpul lebih daripada 700 kuintal.
Meteor200 - 400 centen sehektar, bergantung kepada rantau dan iklim.
Empat puluh hariDari 1 hektar boleh dikumpul dari 200 hingga 300 kuintal.
MinervaDari 1 hektar mengumpul antara 200 hingga 450 orang.
KaratopAnda boleh mengumpul 200-500 peratus setiap hektar.
VenetaAngka purata adalah 300 senatus sehektar.
Zhukovsky awalRata-rata 400 senen sehektar.
RivieraDari 280 hingga 450 peratus sehektar.
KirandaDaripada 110 hingga 320 peratus sehektar.

Sejarah pembiakan

Pelbagai kentang "Petani" merujuk kepada kacukan pilihan negara. Tidak dimasukkan dalam Daftar Negeri Persekutuan Rusia. Ia ditanam di kawasan-kawasan dengan iklim yang sederhana, benua, tajam kontinental. Di kawasan yang hangat, hasilnya jauh lebih tinggi.

Sesuai untuk penanaman di ladang atau taman peribadi. Besar, malah ubi-ubunya adalah ideal untuk dijual, pemprosesan perindustrian atau buatan sendiri.

Kekuatan dan kelemahan

Ciri-ciri utama pelbagai termasuk:

  • kualiti rasa yang tinggi daripada ubi;
  • pematangan awal;
  • hasil yang baik;
  • kemungkinan penyimpanan jangka panjang;
  • rintangan kepada penyakit utama.

Terdapat praktikal tiada kekurangan dalam pelbagai. Ciri-ciri boleh dianggap menuntut nilai pemakanan tanah dan kelembapan sederhana.

Di dalam jadual di bawah, anda boleh membandingkan ciri-ciri varieti Peladang dengan jenis lain yang hebat dengan berat komoditi ubi dan kualiti penyimpanannya:

Nama GredMassa ubi komoditi (gram)Keberanian
Petani90-11095%
Meteor100-15095%
Minerva120-24594%
Kiranda92-17595%
Karatop60-10097%
Veneta67-9587%
Zhukovsky awal100-12092-96%
Riviera100-18094%

Ciri-ciri berkembang

Agrotechnics untuk pelbagai ini bukan sesuatu yang istimewa. Seperti jenis awal yang lain, kentang Petani boleh berlipat ganda dengan benih. Mereka direndam dalam perangsang pertumbuhan, ditinggalkan hingga pecah, dan kemudian ditanam dalam bekas atau langsung di dalam tanah. Variasi anak benih adalah lebih baik, ia mempersingkat musim tumbuh. Pada tahun pertama, hasil akan menjadi kecil, tetapi kaedah penanaman ini akan memberi peluang untuk mengumpul bahan untuk penanaman berikutnya.

Ubi boleh ditanam apabila tanah menyejuk hingga 10 darjah. Tanah disenyawakan dengan campuran gambut dan humus, adalah mungkin untuk menambah abu kayu. Shrubs ditanam pada jarak 20-25 cm, dengan jarak baris kira-kira 60 cm. Semasa pembentukan ubi, penyerapan tepat pada masanya sangat penting.Untuk memastikan kelembapan tanah yang optimum, anda boleh memasang sistem pengairan titisan.

Semasa musim tanam, 1-2 kali memakan baja kompleks berdasarkan kalium atau magnesium. Penggunaan dan pemakanan foliar, contohnya, menyembur larutan berair super fosfat. Mereka yang memilih organik boleh menggunakan mullein atau najis burung yang diencerkan. Mengenai bagaimana dan dalam kuantiti berapa untuk memohon baja, baca di sini.

Bacalah juga kaedah kaedah kentang yang lain: kami telah menyediakan banyak maklumat menarik mengenai teknologi Belanda, mengenai peningkatan dalam beg dan tong.

Hering kerap dengan pembentukan rawa yang tinggi dan pemusnahan rumpai sangat penting. Mulching dengan rumput atau jerami yang dipotong akan membantu menghilangkannya.

Mulching terletak di atas katil sayuran, dalam kentang kes kami, pelbagai bahan, seperti jerami.

Kami menawarkan bahan yang berguna kepada penanaman mulsa tomato di rumah hijau dan sama ada prosedur ini berguna untuk kawalan rumpai.

Walaupun pematangan awal, gred berbeza dalam kualiti penyimpanan yang baik (lebih dari 90%). Kentang boleh disimpan selama beberapa bulan tanpa kehilangan kualiti komersial. Adalah penting untuk mematuhi keadaan optimum, mengekalkan suhu kira-kira 2 darjah. Peningkatan membawa kepada percambahan, kualiti rasa tanaman akar merosot. Premis untuk menyimpan kentang mestilah disiarkan secara teratur. Baca lebih lanjut mengenai masa dan tempat untuk menyimpan kentang dalam artikel berasingan di laman web kami.

Penyakit dan perosak

Variasi ini tahan terhadap penyakit utama Solanaceae: kanser kentang, nematoda kista emas, dan pelbagai virus. Pematangan awal menjimatkan semak dan ubi dari sarang lebah.

Apabila mengesan tanda-tanda pertama phytophtora, adalah disyorkan untuk menggali kentang. Pencegahan penyakit memerlukan tumpahan tanah sebelum penanaman dengan racun kulat, berpakaian umbi, dan juga putaran tanaman yang cekap.

Setiap 2-3 tahun kentang ditanam di tempat yang baru.. Kawasan-kawasan yang dikehendaki di mana padang rumput padang rumput, kubis, kacang-kacangan tumbuh.

Di wilayah selatan kentang mengalami kumbang Colorado, aphids, cicadas. Mereka tertarik dengan puncak yang subur, kesegaran yang tahan lama. Rumpai akan membantu penanaman serta penyemburan dengan insektisida.

Baca juga maklumat berguna tentang penyakit kentang seperti scab, Fusarium, Verticillis, Alternaria.

Foto

Untuk kenalan visual dengan kentang "Petani", dengan penerangan dan ciri-ciri pelbagai yang telah anda baca di atas, kami menawarkan anda pilihan gambar:

"Petani" - gred awal yang berjaya sesuai untuk mana-mana wilayah. Hasilnya layak, kentangnya besar, sangat enak, cantik. Umbi boleh ditanam untuk dijual, tetapi lebih kerap mereka ditanam untuk kegunaan peribadi.

Kami juga mencadangkan supaya anda membiasakan diri dengan jenis kentang yang mempunyai istilah masak yang berbeza:

Tengah lewatSedang awalPertengahan musim
VektorGingerbread ManGergasi itu
MozartKisahTuscany
SifraIlinskyYanka
Lumba-lumbaLugovskoyKabut lilac
KrenSantaKerja terbuka
RognedaIvan da ShuraDesiree
LasockColomboSantana
AuroraManifestTyphoonSkarbInovatorAlvarPenyihirKroneBreeze
Loading...